ďábelské zprávy aneb myslíš to vážně?

24. října 2014 v 17:01 | Katy |  téma týdne
Myslím, že existují špatní a dobří lidé. Samozřejmě je víc lidí, dělí se podle povah, vzhledu, atd., ale já rozeznávám tyhle základní nejdřív. Třeba když jedu v autobuse - jistě jste to už taky někdy zkusili - se nenápadně dívám na lidi co sedí či stojí kolem mě. Vnímám co se děje, o čem hovoří (ne, vážně neodposlouchávám, ty staré hlasité dámy si za to mohou samy!), jak vypadají. Říkám si třeba: "Tak takhle bych vypadat nechtěla." nebo: "Hm, to je určitě chytrý člověk."
Někdy si i jen tak v duchu říkám právě jestli to jsou hajzlové nebo hodní a vychovaní lidé.
A právě se dostávám k jádru tohohle psaní. Příčinou konfliktů mezi lidmi často bývají zprávy. Mám to z vlastní zkušenosti. Člověk něco odešle a vrátí se mu odpověď která ho příliš nenadchne. Všechno je v tom, že každý si to vyloží jinak.
Dejme tomu že napíšu kámošce ze srandy: "Tys to u tý tabule podělala tak schválně? Protože jsi byla první kdo Kláskový vyrazil dech!"
Já to klidně můžu myslet jako jen takovou legrácku, dám tam ještě smajlík, ale té druhé to může vyznít jako posměšek a proto mi odepíše nčím, čím by mi tu narážku vrátila: "Já prostě nemůžu za to jaká jsem! A vůbec, proč mi to píšeš? Myslíš si snad, že o tom nevím!?"
A je to. Hádka může začít. Esemesky jsou zrádné právě v tomhle, že každý vnímá zprávu jinak. Dalším dobrým příkladem je třeba úchyl. Píše ti třeba nějaký pěkný kluk přes Facebook a jednoho krásného dne ti mile napíše: "Lásko, známe se už dlouho. Co kdybychom se sešli na nádraží, v půl páté? Prosím přijď. Moc tě miluju a chci náš vztah posunout dál."
A holka letí na nádraží a místo urostlého mládence na ní čeká zarostlej slizák.
Prostě zprávám se nedá plně věřit. A proto je lepší dotyčnému zavolat, když si nejsme s jeho zprávou jistí, a optat se na to. Třeba vám poví něco úplně jiného než jste se domnívali. :)


SMS
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness | Web | 24. října 2014 v 18:15 | Reagovat

Naprosto s tvým článkem souhlasím. Občas si říkám: ,,Ještě, že neexistuje na Facebooku také dislike"....
Psané zprávy zejména messengeru bývají velice zrádné, každý z nás odepisuje druhým jinačím způsobem a existují i tací jedinci, které vytočí už jen výraz smajlíka .

2 Leri Goodness | Web | 24. října 2014 v 18:16 | Reagovat

A mimochodem, máš moc pěkný blog. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama