Nezapomínejte, pište pište deníky!

26. srpna 2014 v 16:20 | Katy |  téma týdne
"Tohle je ten nejkrásnější den mého života."
Ano, vzpomínka, kterou nikdy nezapomeneme. Nebo si to aspoň myslíme. Jenže uplyne rok, dva a vy si pamatujete, že ten den byl nejkrásnější, ale už jste zapomněli podrobnosti. A za pět let se nám to vypaří z paměti.
Vzpomínám na jeden den kdy hodně pršelo, bylo mi tak osm let. Byla jsem hodně malá a celý den se prakticky nic nedělo, ale já si ho pamatuju už řadu let. Byla jsem v obýváku a rodiče rozsvítili starou petrolejku, kterou jsme měli jen na okrasu a já vůbec nevěřila nebo na to nikdy nepomyslela, že by mohla hořet. A hořela a svítila. Blesky prolétaly oblohou, hromy hřměly, ale já si pamatuju jenom tu petrolejku.
Je velice zvláštní, že věci, o kterých si myslíme, že je nikdy nezapomeneme po čase vyblednou a vytratí se z našeho mozku, a věci, o kterých nás ani nenapadne že bychom si mohli zapamatovat nám v mysli uváznou a pamatujeme si je dlouhou chvíli nebo celý zbytek života.
Každým rokem se snažím zapamatovat si svoje narozeniny a svátky, ale stejně je zapomenu. Proto jsem se rozhodla udělat důležitý krok. Pořídila jsem si deník. Narozeninový deník, to jsem napsala na první stranu. Mám v něm ukryté všechny zážitky z mých minulých narozenin a svátku a mám tak jistotu, že i kdybych na to zapomněla, tak stačí jen otevřít knížku a prolistovat stránkami.

Deník jedné mrchyJo, ten svůj bych si tak taky mohla nadepsat. :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 El | Web | 26. srpna 2014 v 17:16 | Reagovat

A víš co je nejzvláštnější? Je si toho moc z dětství nepamatuju ale co se týče osmi let, to mám zafixování spoustu věcí...sice rozmazaně, ale mám....možná, že je to tím, že jsem si některé okamžiky chtěla na hodně dlouhou dobu zapamatovat. Já když chci, většinou si vybavím aspoň rozmazaný obrázek z toho dne....a to je taková fotografická vzpomínka. Třeba na ní někdy opravdu zapomenu ale už jen to,že ten den byl nějak zvláštní a chtěla jsem si ho zapamatovat svědč, že to v tom "malym" světě před pár lety bylo fajn....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama