VODNÍ LIDÉ: Kapitola šestnáctá

29. května 2014 v 21:16 | Katy |  Vodní lidé
Ahojky lidičky, tady je pokračování příběhu Vodní lidé. Děj nyní silně navazuje na kapitolu patnáctou, takže pokud jste nečetli patnáctku, tak si jí přečtěte.
Přeju příjemné chvíle při čtení.

Naše třídní, Eve Culverová, byla hlučná a silná dáma s vysokým sebevědomím. Většinou nás učila první hodinu, jako dnes. Tentokrát se však nevřítila do třídy hned po zvonění, ale až za tři minuty. Všem se to zdálo podezřelé, neboť až na takhle dlouho se ještě nezdržela. Když konečně vešla do třídy, tak měla na tváři zvláštní výraz a bylo poznat, že jistě nad něčím přemýšlí. Odnesla si věci na stůl a kývla na nás na znamení, že si máme sednout. Potom se postavila před tabuli a zhluboka se nadechla.
"Dobré ráno třído," pozdravila. "Musím vám sdělit jednu důležitou informaci, takže byste pro jednou mohli dávat pozor, že ano Dave?!" podívala se na kluka v třetí lavici. "Dej mi ten telefon."
Dave neochotně zvedl ruku s mobilem a podal ho učitelce. Myslím, že si přitom zamumlal něco sprostého, ale mně za nic nestál, a tak jsem ho příliš nevnímala.
Culverová začala přecházet z jedné strany třídy na druhou.
"Tak tedy," začala. "Do naší školy přestupují čtyři děti, a neboť je jeden chlapec stejně starý jako vy, tak bude chodit do naší třídy." na chvíli se odmlčela.
Ve třídě byl slyšet šepot, jak každý mluvil o tom, kdo by to mohl být.
Hlavou mi bleskla myšlenka o té rodině co se přestěhovala do vedlejšího domu.
"Koko, já asi vím kdo to je!" naklonila jsem se ke kamarádce.
"Vážně? Kdo?" zašeptala a oči jí zazářily zájmem.
"Do sousedního domu vedle toho našeho se přestěhovala nějaká rodina, velká, opravdu velká rodina a měli asi čtyři děti. Dvě dívky a nejspíš dva chlapci. Viděla jsem jenom jednoho z nich, měl takové světlé vlasy a modré oči, ten by to mohl být."
"Je hezkej?" zeptala se Koko.
"Cože?!" vykulila jsem oči. "Jak tě teď může zajímat jeho vzhled?"
Pokrčila rameny. "Já nevím, prostě mě to napadlo, no."
Odfrkla jsem si a upřela jsem pohled na Culverovou.
"Byla bych ráda, kdybyste ho přijali do party a abyste se k němu chovali přátelsky a vlídně. Představte si, že byste byli na jeho místě, také byste uvítali milou společnost a ne nějaké blbečky, kteří by na vás mrzutě civěli. Tím nechci říct, že jste hloupí, to vůbec ne." rychle se opravila.
Najednou se z řady u oken zvedla ruka. Patřila již zmíněné Rachel.
"Ano Rachel." pohlédla na ní učitelka, zvědavá na dotaz.
"Jak se jmenuje?" zeptala se Rachel. Určitě si toho kluka představovala jako nějakého prince - podle toho, jak se tvářila.
"Dobrý dotaz, Rachel," řekla učitelka. "Jmenuje se Reilly, Reilly Powel. Nebojte, za chviličku se s ním sami seznámíte." usmála se Culverová a vykoukla ze dveří třídy. Bylo slyšet jak tam s někým mluví, nejspíš s tím chlapcem. Mezitím ve třídě začaly přes sebe překřikovat různé hlasy, jak se všichni bavili o novém žákovi.
"…Stejně nechápu, jak ho na školu mohli přijat skoro v půli roku." zaslechla jsem hlubší který nepochybně patřil vysokému Davidovi.
"…Myslíš, že bych mohla mít blonďaté vlasy?" Ginger se opět soustředila jen na sebe.Jinak se však ani nedalo poznat kdo o čem mluví, takový byl hluk.
"Ticho!" vykřikla Rachel a ukázala ukazovákem na otevírající se dveře.
Ve třídě se hlasy ztišily na šeptání a téměř všechny oči vysely na učitelce, která vešla dovnitř a za níž stál nesměle chlapec a prohlížel si lidi ve třídě. Jeho pohled spadl na mě a lehce se usmál. Cítila jsem, že jsem rudá až za ušima, ale i tak jsem mu úsměv oplatila, bylo to něco jako pozdrav, neboť jsem si ho pamatovala a on si pamatoval mě.
"Takže, tohle je váš nový spolužák." řekla Culverová a ukázala Reillymu aby si stoupl před tabuli. Sama se posadila na židli k učitelskému stolu a bedlivě ho pozorovala.
"Tak, já jsem Reilly Powel, jak jste už jistě slyšeli, takže teda ahoj." Reilly rukou naznačil zamávání a pokusil se o úsměv. Levou rukou si mírně poklepával o stehno a připomínal mi vyplašeného koloucha. Ani jsem se mu nedivila, taky bych byla nervózní.
"Všechno?" zeptala se učitelka a Reilly přikývnul. "Dobře, tak teď bychom ti měli najít volnou lavici kde bys seděl po zbytek roku…Á, támhle u Frediho nikdo nesedí, vezmi si věci a posaď se tam." pobídla ho Culverová a Reilly poslušně odešel k volné lavici.
"Jo a ještě něco než nám začne výuka," řekla Culverová, "dejte si na stolky jmenovky, aby měl Reilly přehled kde kdo sedí a jak se jmenuje. To jest vše. A nyní si otevřete učebnici na straně šedesát pět."

A jak to bude dál? Pokud máte nápad co se bude dít příště, tak se o tom zmiňte v komentářích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kai | E-mail | Web | 3. června 2014 v 16:57 | Reagovat

Jakože... seznámí se spolu, to je jasné, jen bych tě ráda poprosila, prosím, prosím, nedávej tam žádný styl seznámení z vampire diares ani twilight - už jsem toho přečetla na tenhle žánr opravdu hodně ^^

2 Katy | Web | 3. června 2014 v 19:40 | Reagovat

Možná tě překvapím, ale Twilight jsem neviděla a vampire diares nesnáším. (vim, jsem exot)  každopádně tě můžu ujistit, že z toho nebude přímo láska. Snažím se děj vyvíjet podle sebe a ne podle filmů a seriálů. Takže, jestli ti to bude připomínat nějaký film, tak tě ujišťuju že nekopiruju. Jinak děkuju za ohlas, vážím si toho.

3 Katerííína | E-mail | Web | 7. června 2014 v 12:04 | Reagovat

Moc pěkné! ;)

4 Kai | E-mail | Web | 19. října 2014 v 21:13 | Reagovat

Nemáš zač, ohlašuji se znovu :D To je dobře, nemám ráda kopie seriálu/filmu apod. Maximálně jediné, co mám doopravdy ráda, jsou příběhy v příběhu -- tzn vedlejší postavy a jejich příběh, pokud není zmíněn v hlavní dějové linii. Možná je dobře, že jsi to nečetla, nevím, já osobně četla obojí (+-) a musím uznat, že se jedná o povedené kousky, ze kterých propagace udělala ******. Tudíž se zprotivily i mně a už VÁŽNĚ nemůžu vystát, když se seznámí zcela stejně, jako v těchto příbězích :D Sorry, zase jsem se rozepsala... jdu se učit psát krátké lichotivé komentáře, za tohle mě lidé musí přímo nenávidět!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama