Nesnesitelné mučení

26. dubna 2014 v 16:20 | Katy |  téma týdne
Znáte to, pěkná píseň kterou byste si nejraději pouštěli celý den stále dokola. Snažíte se pochytit pár slov z písničky a za krátkou chvíli se naučíte téměř celý refrén. Ano, je fajn na chvíli vypnout mozek a soustředit se na nádhernou ódu, ale jak praví staré přísloví: "čeho je moc, toho je příliš."
Může se vám (stejně jako v mém případě stát), že ta vaše super píseň vám bude v hlavě strašit ještě bůhví jak dlouho. To vám může pěkně znechutit den. Kdykoliv se chystáte něco udělat, na něco myslet, tak se vám v hlavě začne přehrávat ta písnička, kterou jste si tak oblíbili. V nejhorším případě jenom jedna část té písně, a to je fakt hrůza.
Měla by to být nemoc. Vymyslela jsem pro ni i jméno: zápal písně.
Tedy, když máte zápal písně, musíte s ním něco dělat. Kdybyste s ním nic neudělali, mohlo by to mít ničivé následky ve vaší mysli, v nejhorším případě úplnou ztrátou vědění o světě, kterou by spustilo nutkání přehrávat si píseň zas a znova.
Proto zde přikládám první pomoc při projevech zápalu písně.
Tady jsou:
1. Sedněte si na nějaké klidné místo, a na pár minut zavřete oči a zhluboka se nadechujte a vydechujte. Na nic jiného nemyslete, jenom na váš dech a na vzduch, který vám proudí v plicích.
2. Pokud to nezabere, tak se odreagujte televizí, knihou či počítačem.
3. Kdyby ani to nezabralo, tak zbývá jen jediné: pusťte si jiné písničky, ale nesmíte si jednu pouštět víckrát za sebou, to byste si akorát znovu posílili váš skoro vyléčený zápal písně. Poslouchejte písničky třeba hodinu, dvě, a snažte se nemyslet na vaši píseň, která vás tak dlouho mučila v hlavě.
Pokud vyskoušíte všechny výše zmíněné pokyny, tak máte ve většině případech od zápalu pokoj.
POZOR!
Zápal písně je velice proradný, a může se kdykoliv vrátit! Zápal písně může přivodit až psychické potíže!
A co z tohoto článku plyne???
Neposlouchejte jednu píseň dlouhou dobu, můžete mít z toho trauma.
Na všechny tyhle tipy jsem přišla sama, při svém asi pátém zápalu písně. Opravdu fungují. Podle mě nejlíp ta televize, ale na tom se nejspíš neshodneme, na každého zabírá něco jiného, třeba to, na co jsem ještě nepřišla.
Tak se tedy ptám, méte nějaké tipy na léčbu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Audrey | Web | 26. dubna 2014 v 16:58 | Reagovat

Tvůj název pro tuhle nemoc je přesný! Já to mám tak, že i když se "zápalu" nemohu celý den zbavit, tak mám vždycky jistotu, že druhý den už to bude ok.

2 Kate | E-mail | Web | 26. dubna 2014 v 17:21 | Reagovat

Přesný článek! "Zápal písně" mám velice často. Ale já jsem asi extrém, protože u mě se drží klidně i týden.
Ale taky mám jeden tip - vždycky, když už je to na mě moc, dám si určitou písničku na ráno jako budík. Věřte mi, že to je ten nejúčinnější lék na Zápal písně! :-)

3 Leri Goodness | E-mail | Web | 26. dubna 2014 v 17:33 | Reagovat

Nesnáším chvíle, kdy slyším nějakou děsně rytmickou píseň z protější bytovky nebo obchoďáku a absolutně neznám její název. Často se snažím odchytit slova z refrénů, někdy se mi to povede a k dané skladbě se nakonec dopátrám, ale mnohdy většinu písní hledám dodnes.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama